Sabahını Yöneten Tüm Gününü Yönetir

Eğer kişisel gelişimle ilgilendiyseniz, en az 1 kere bu cümleyi duymuşsunuzdur. Peki bu cümle gerçekten size ne ifade ediyor?

Bu cümleyle beraber sabahları erken kalk curcunasınıda şahit oluruz. Başarılı insanların ortak özelliği diye tanıtılan sabahları erken kalkma olayı, inanın bana eğer milyon dolarlık ve gerçekten meşgul biri değilseniz sizin için geçerli değil. Sabahları erken kalkma olayı diğer insanlardan öne geçmek için yapılır. Onlardan önce uyanıp yola koyularak, onları geçme fırsatı verir size. Ama sizin daha rakibiniz yoksa böyle bir şeyi niye yapasanızki?

Sabahını yönetme olayına dönecek olursak; bu olay gerçekten esastır. Sabahları ne yaptığınızı bir düşünün. Yatakta uyandıktan sonra 10 veya 20 dakika geçiriyorsunuz. Bu zamanı beyninizi uyuşturmaya yarayan sosyal medya hesaplarınıza bakarak harcıyorsunuz. Peki ya sonra? Nazlı nazlı kalkıp tuvalet ihtiyaçlarınızı gideriyorsunuz. Eğer bir yere gideceksiniz ve aceleniz yoksa, hazırlanıyorsunuz ve evden çıkıyorsunuz. Eğer bir yere gitmeyeceksiniz, kahvaltınız olana kadar yine beyninizi uyuşturuyorsunuz. Kahvaltınızı yaptıktan sonra peki? Yine o gün için yapılacak işleri yapmıyor, 1-2 saat ilerisine atıyorsunuz. Ve yine beyninizi uyuşturuyorsunuz. Bu döngü her gün devam ediyor. Olması gerek şey ne peki? Başarılı insanların ortak özelliği sabah erken kalkmak değil sabahını yönetmektir. Sabahını yönetmek ise, o gün içinde yapacağınız tüm işleri sabah uyandıktan sonra yapmaktır. Böylece işlerinizi erkenden bitirdiğinizde, beyninizin tüm kanalları açılmış olacak ve her türlü çalışma için çalışkan bir ruha sahip olacaksınız.

Sabahları kalkıp beyninizi uyuşturmanın hayatınıza nasıl etki yaptığını şimdi anladınız mı?


One thought on “Sabahını Yöneten Tüm Gününü Yönetir

  1. AustSa Cevapla

    Abces Clomid Generic Stendra Website Pharmacy Online Pharmacy In Costa Rica online pharmacy Levitra Medicament Belgique Clomid Plusieurs

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir