Bu Yıl, Benim Dünya’daki Son Yılım

Detaylarını çok net hatırlayamadığım bir başarı öyküsünde, alanında sıradan çalışmalar yapmış bir insanın, yakalandığı hastalık yüzünden 1 yıl ömrünün kaldığını öğrenmesiyle, o 1 yıl içinde yaptığı çalışmalar ile zirveye oturduğu ve başarıyı yakaladığı hakkında bir hikaye duymuştum. Hatta bu insanın daha sonra tekrar test yaptırıp aslında 1 yıl ömrünün kalmadığı, testlerin yanlış olduğu anlaşılır. Ama bu insan, bu sıkıştırıcıyı kullanmış ve o yıl içinde yaptığı çalışmalar sayesinde başarılı olmuştur.

Bu muhtemel bir şey. Hayatta belkide yapılması en zor şeylerden biri, bir şey yapmak için kazanılması gereken motivasyondur. Bunu sen kendine kazandırmalısın. Bir başkası tarafından sana verilmemeli ve kalıcı bir şeyler bulmalısın. Başkalarını örnek almak veya diğer yöntemler uzun süreli olamıyor. Gerçek geri dönüşü olan bir yol bulmak gerek.

İşte 1 Ocak 2019’dan itibaren, içinde bulunduğum her yılın aslında o yılın benim son yılım olduğunu düşünerek imparatorluğumu inşaa edeceğim. Ne kadar başarılı olacağımı göreceğiz 🙂


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir