Yüzsüz Baykar

Her lider, seçimi kazandıktan sonra iktidarını devam ettirebilmek adına kendi zenginlerini yaratırlar. Bunu, devletin kilit ihalelerini vererek yapmak bilinen yoldur. Kimileri gizli kimileri açıktan açıktan yapılır. Bu dinimizce yasaklanır ve bu dünyadada öbür dünyadada Allah tarafında büyük azaba uğratılacağı söylenir.

Şu an Türkiye’de belediyelerden başlayarak, tüm kurum ve kuruluşlarda rant yapılıyor. 20 bin nüfuslu bir ilçe belediye başkanı olsanız servetiniz milyonları aşıyor. Çocuklarınızın bindiği arabalar o biçim. Paravan şirketleriniz oluyor ve parayı adeta hortumluyorsunuz. Yardımcınız bile nelere sahip olmuş kim bilir. Evet, bir süreliğine sefa süreceksiniz ama bu uzun sürmeyecek. Kendinizi kandırmayın Allah sizi görüyor. Yüzlerce insanın ve çocuğun rızkı olan bu paralar sizin değil. İstediğiniz gibi kullanamazsınız. Bunda bizim hakkımız var ve biz bu hakkı siz doğru olanı yapın diye sandıkta size verdik. Siz bizi aldatırsanız, sadece kendini aldatır ve diğer dünyanızı bu dünya için satarsınız.

İstanbul’da otomotive parça imal ederek sanayi işinde babası olan, alanında bilgili ve araştırma yapmış bir adam çıkıyor diyor ki. “İha gelecektir, biz bunu bu ülkede yerli ve milli olarak yapıp kullanmak istiyoruz.” Ne de güzel değil mi? Bencede çok iyi buraya kadar bir sorun yok. Bu şahıs sonra ülkeyi yöneten bir adama damat oluyor. Evet, ne var ki bunda. Sorun şurada başlıyor. Bu kişinin tek kaynağı ve para kazancı devletten olabilecek şirketin yöneticisi olması. Sizce bu durum etik mi? Bundan sonra o şirketten yapılabilecek tüm satın alımlara, tarafsız bakabilecek miyiz? Gerçekten mantıklı bir açıklaması olsa bile doğru bulacak mıyız? Elbette hayır.

Keza durum ortada bayraktar denen oyuncağın sipariş adedi 250’den fazla. Dünyada 50’den fazla ülkede üssü bulunan ve ekonomisi bizim 24 mislimiz olan ABD’nin iha sayısı 332. Sizce neler dönüyor? Sanayide bile rant yapmak bize nasıl bir yara açacak? Hala kendilerini bir umut, bu vatanın bir evladı olarak bilim üretip sattıkları için gururlanmamız için pazarlayorlar. Çok sinsiler. Üstelik yüzsüzlerde!


One thought on “Yüzsüz Baykar

  1. AustSa Cevapla

    Frontal Hair Loss Propecia Quick Online Orlistat cialis no prescription Clomid Amenorrhee Kamagra Getafe

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir