Komplo Teorileri?

Evet, Dünya’yı yöneten gizli güçler var. Onlar istediğini, istediği ülkenin başına getirip, kendilerine hizmet etmesi için tutabilirler. Kendilerine karşı koyanlar için acı sonlar hazırlayabilirler. Evet, onlar bizim geleceğimiz için karar verebilir ve bize istemediğimiz bir şeyi yaptırabilirler.

Bizim onlara yapabilecek hiçbir şeyimiz yok. Çünkü onlar bu noktaya sahip oldukları para için erişmişlerdir. Bizim ederimiz, onlarının gücünün 80’de 1’i. Onlar bizden 80 kat daha fazla yetkililer, dünyayı yönetme konusunda. Bazen onların bile istemediği şeyler olabiliyor, her ne kadar güce sahip olsalarda. Çin halkının 80’lerde 3’te 1’i açlıkla mücadele ediyordu. Şimdilerde ise mega şehirlerinde modern mimariyle eşsiz gökdelenler inşaa ediyorlar. Çin belkide tüm dünyanın düzenini değiştirebilir. Eğer halkı kendini iyi yönetir ve kendilerini satmazsa veya geleceklerini ipotekleyerek bugünleri için sahip olduklarına sahip oldular ise bu iş onlarıda aşar. Yani güce sahipmişsiniz gibide gösterebilirler size.

Güç sahiplerinin istediği şeyler var. Bu şeyler sınırlı. Sabah kalkıp bizi yok etmeye akşam yatıp bizi bitirmeye çalışmıyorlar. Bizde böyle bir algı var, herkes bize karşı savaşıyor gibi. Hayır öyle değil. Kimsenin umrunda değiliz. Bugün dünyayı yönetenler 3. havalimanını istemiyor değiller, Almanya kendi havalimanlarının cazibesi düşüyor diye istemiyor. Biz bunu karıştırıyoruz. Almanya’yıda karşı tarafa koyuyoruz. Oysa ki durum böyle değil. Almanya bizim rakibimiz, diğerleri ise düşmanımız. Geçmişte büyük babaları doğru adımlar attılar diye onları şu an bunun sefasını sürüyor. Sahip oldukları servetler, onlara dünyayı yönetme konusunda söz sahibi olmalarının yolunu açıyor. İstedikleri bir şey var. Soylarının devletinin güçlenmesi ve kendilerine güçlü bir vatan yapmak. Onlar İsrail’i güçlü yapmak istiyorlar. Genişletmek büyütmek istiyorlar. Peki bu ne demek? Tabi ki doğunun parçalanıp kürtlere devlet yapılması. Daha sonra İsrail kürtleri bir piyon gibi kullanıp atacak olsada, bir süreliğine güce sahip olduklarını sanacaklar.

Tabii ki bu normal bir şey. Güce sahip olanların vatanlarını güçlü görmek isteyecekler. Kürtler ise ömürlerinde kendilerine ait bir devlet görmek isteyecekler. Bunda gücenecek veya kızacak bir şey yok. Olması gerektiği gibi bir durum bu. Peki biz ne yapmalıyız? Televizyonlarda görüyorum, tartışma programlarında hep böyle konular konuşuluyor. Yok Türkiye fıratın doğusuna girmeliymiş, yok Türkiye Rusya’yla ortaklık yapmalıymış. Yahu arkadaşlar, sizlerin ünvanlarınızı görüyorum. Hepiniz okumuşsunuz ama ünvanlarınızın arkasını dolduramamış, sadece kendinizi etiketlemişsiniz. Yahu diplomaside neymiş! Devlet yönetmekte neymiş! Uluslararası güçlerde neymiş! Liderlerde kimmiş! Siz neden bahsediyorsunuz? Devletleri liderler mi yönetiyor? Biz yönetiyoruz biz! Bu bizle alakalı bir durum. 80’lerde açlık çeken Çin toplumu toplanıp kendilerine iki soru sordu. Biz neye sahibiz ve bunu nasıl kullanırız. Çin nüfusa sahipti. Ucuza işçilik ile seri üretimden kar etmeyi amaçladı. Ve bugün elektronik konusunda Çin’e bağımlıyız. Bugün her şeyin bu kadar rekabetçi ve ulaşılabilir olması Çin sayesinde. 30 senede Dünya’yı basit bile olsa kendi ürettikleri ile donatıp, ülkelerini zenginleştirdiler. Şimdi ise ülkeleri küresel bir güç ve kendi stratejik planlarını Dünya’yı yönetenlere kabullendiriyorlar.

Bu bize bağlı. Çin’i örnek alalım. Üretmeye başlayalım. Ürünler yapıp yabancılara satalım. Ülkemize para getirelim ve her şey kendi kendine olacak zaten. Liderler diplomaside öne çıkacak bizler rahat uyuyacağız. Çevremizde yaşananlar, bize dayatılanlar sadece 1 neden dolayı oluyor. Biz zamanında harekete geçip üretmedik diye. Her şeyin sebebi budur. Dünyayı yönetenleri düşman olarak görmek zorunda değiliz. Onları ortağımız olarak görebiliriz.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir